piątek, 20 czerwca 2014

Trochę tego i owego :-)

Puk,puk, zagląda ktoś tu jeszcze?Po liczniku widzę że tak. Dziękuję kochani Wam za to. To już chyba dziesiąte podejście  do pisania tego posta ale dzieci śpią, mąż ogląda film to może nareszcie dobrnę do końca :-) .Pisałam jakiś czas temu o zmianach jakie mnie czekają dziś trochę opowiem co tam sobie wykombinowałam:-) . Najpierw jednak zobaczcie z czym się borykam. Wczesną wiosną zrzędziłam że truskawek nie będzie, bo kwiatki pomarzły. A tu taka niespodzianka z każdego zbierania mamy po około 40 litrów, już na nie patrzeć nie mogę i znowu zrzędzę. No cóż zmienię zdanie jak się sezon truskawkowy skończy a ja będę miała pełną spiżarnię. A to nasz pierwszy zbiór i tak nie cały bo część dałam mamie. A co się kobiecina ma nudzić  :-) .                                                                                                                  
                                                                                                                                                                     Dobra to teraz szczegóły mojego planu na życie:-) he he... To tak, którejś bezsennej  nocy wymyśliłam sobie "a czemu by nie otworzyć sklepu internetowego z rękodziełem?" Dużo potrafię, jest możliwość dofinansowania z funduszy unijnych w Urzędzie Pracy, no i najważniejsze praca w domu czyli mam na oku dziatwę moją. Ponieważ od dawna marzy mi się prowadzenie kwiaciarni ale zawsze jest jakieś "ale" postanowiłam iść za ciosem i z tym pomysłem zaczęłam działać-żeby jednak plan nie umarł w mojej głowie. O formalnych sprawach nie będę się rozpisywać po co Was zanudzać :-)  No to sytuacja na dziś wygląda tak: mam swoją firmę, mam pracownię i do dzieła. Oj, wiem zaraz pojawią się głosy że w naszym kraju to nie wypali, że nie będzie zainteresowania bo w końcu rękodzieło musi być drogie bo czasochłonne, a u nas ludzie nie potrafią docenić trudu innych, że tyle taniej chińszczyzny zalewa rynek. Ja to wszystko wiem, ale jestem pełna optymizmu i wierzę w sukces. Na początek wystarczy żeby na "waciki" zarobić, bo i chcę pracować i wychowywać dzieci a nie zawsze to można pogodzić. A tak jestem w domu to znaczy w pracowni ale do domu mam 5 metrów i trzymam rękę a pulsie jak babcia ma jakiś problem albo dzieciaki. Ok zapraszam na zwiedzanie ha, ha,ha.... No i dla formalności taki obrazek żeby promocja FUNDUSZY UNIJNYCH była bo umowa z UP do tego mnie zobowiązuje.
Taka sobie pracownia, w budynku gospodarczym urządzona ale jest i wiecie co jest MOJA. A to się przechwalam :-)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 To na koniec pokaże medalion z którego jestem bardzo zadowolona. Jak zobaczyłam tą kameę to już miałam plan jak ją zrobić więc kupiłam trochę musiała poczekać na dopieszczenie ale w końcu jest .....TA..DA..

                                                                        Zaczęłam pracować też nad letnią serwetką frywolitkową z http://renulek.blogspot.com/ mam "aż" dwa rzędy i nie ruszyłam ich od dwóch tygodni, ale do zimy skończę...... albo i nie. Tym optymistycznym akcentem kończę na dziś. PA